Bauerfeind Innovation Center

Centrum Innowacji Bauerfeind

„Od pomysłów do sukcesu”

„Od pomysłów do sukcesu” – maksyma ta od początków istnienia firmy określa naszą działalność gospodarczą. Celem nadrzędnym jest konsekwentna praca nad nowymi produktami, które będą przewyższać produkty tradycyjne zarówno pod względem funkcjonalnym, jaki i skuteczności terapeutycznej. To pole do działania Centrum Innowacji Bauerfeind w Zeulenroda: Zespoły specjalistów udoskonalają i optymalizują produkty i koncepcje zaopatrzenia.

Współpraca z lekarzami, technikami ortopedycznymi i pacjentami

Skuteczne pod względem terapeutycznym produkty, które pomagają prowadzić aktywne życie bez dolegliwości, mogą powstawać tylko w ścisłej i pełnej zaufania współpracy z lekarzami i klinikami, technikami ortopedycznymi i pacjentami: Skuteczność medyczna, optymalne dopasowanie przez technika ortopedycznego i duży komfort noszenia środka pomocniczego to gwarancja długotrwałego powodzenia terapii.

Komitet medyczny towarzyszy tworzeniu nowych produktów

Podczas tworzenia nowych produktów Centrum Innowacji Bauerfeind otrzymuje także wsparcie komitetu medycznego, złożonego z najbardziej renomowanych lekarzy danej specjalności. Każdy z nich pracuje jako profesor akademicki i/lub szef kliniki i dzięki temu wnosi najnowszą wiedzę praktyczną do procesu opracowywania produktów. Komitet medyczny towarzyszy tworzeniu nowych produktów nie tylko w fazie konstrukcyjnej i testowej. Renomowani przedstawiciele świata nauki uczestniczą także w stałym procesie doskonalenia produktów. Dzięki stałym kontaktom z różnymi instytutami badawczymi niemieckich uniwersytetów firma Bauerfeind ma możliwość wspierania i mobilizowania młodych naukowców, co pozwala na wypracowanie nowych i innowacyjnych rozwiązań. Liczne patenty dowód sukcesu takiego działania.