Nasza filozofia

Aktywny tryb życia i brak dolegliwości aż do późnej starości – tego życzy sobie chyba każdy. Oferowane przez nas aktywne stabilizatory i ortezy, medyczne wyroby uciskowe i wkładki ortopedyczne znajdują zastosowanie w profilaktyce zdrowotnej i w leczeniu. Poprawiają samopoczucie i zapewniają lepszą jakość życia!

Nasze produkty są wytwarzane przez ludzi dla ludzi. Od pierwszego projektu, przez etap udoskonalania aż po proces produkcji – dzięki żmudnym kontrolom firma Bauerfeind gwarantuje jakość „Made in Germany“.

Aby zapewnić jakość w sferze zaopatrzenia pacjentów, w 2007 roku zaproponowaliśmy sklepom specjalistycznym sprzedającym nasze produkty na terenie Niemiec i Polski przystąpienie do programu partnerskiego. Celem nadrzędnym programu jest zaopatrzenie pacjentów w wysokiej jakości produkty, które odpowiadają najnowszej wiedzy medycznej. Firma Bauerfeind to potrafi. Zadaniem sklepu specjalistycznego jest kompetentne doradztwo oraz zaoferowanie pacjentom kompleksowej obsługi.

W tym miejscu zaczyna się faktyczne partnerstwo na rzecz jakości: Autoryzowany partner handlowy korzysta z oferowanych przez Bauerfeind szkoleń oraz kursów i realizuje działania marketingowe mające na celu zwrócenie uwagi klientów na ofertę sklepu. Do chwili obecnej do inicjatywy tej przyłączyło się już ponad 1000 partnerów handlowych i serwisowych.

„Motion is Life” – tak brzmi motto naszej firmy. Angażujemy się aktywnie w działalność sportową na poziomie masowym i wyczynowym. Firma Bauerfeind, jako Co Partner Deutschland, od 2001 roku oficjalnie zaopatruje niemiecką reprezentację olimpijską i oferuje jej swój serwis ortopedyczno-techniczny podczas olimpiad oraz pomiędzy nimi. Od 09.2011 Bauerfeind to również oficjalny partner Komisji Medycznej przy Polskim Komitecie Olimpijskim

Fundując stypendia dla profesorów na kierunku „Ortopedia techniczna” w Wyższej Szkole Zawodowej w Münster, firma Bauerfeind wspiera ścisłą współpracę między nauką i praktyką zawodową. Ponadto wspieramy różne projekty badawcze oraz liczne badania.