O nas

Bauerfeind to firma rodzinna o bogatej tradycji. Oferuje nowoczesne rozwiązania z zakresu środków pomocniczych, które umożliwiają aktywne życie bez uciążliwych dolegliwości – są to aktywne ortezy, zwykłe ortezy, medyczne produkty uciskowe, a także wkładki ortopedyczne.

Jakość „Made in Germany”

Średniej wielkości przedsiębiorstwo, założone w 1929 roku w Zeulenroda (Niemcy, Turyngia), to jeden z liderów w branży. Bauerfeind zatrudnia ok. 2 000 pracowników na całym świecie i prowadzi spółki-córki w ponad 20 krajach. Oferowane wyroby są produkowane wyłącznie w Niemczech, po części ręcznie, a następnie wysyłane na cały świat. Produkty spełniają najwyższe wymagania odnośnie jakości, skuteczności i komfortu noszenia. Potwierdzają to regularne procedury kontrolne, po przejściu których produkty mogą być opatrzone stosownymi certyfikatami i znakami.

„To produkty światowej klasy.“

Dirk Nowitzki, NBA All-Star

Ambasador marki Dirk Nowitzki

Kooperacja z Dirkiem Nowitzkim rozpoczęła się w styczniu 2016 roku. Został on pierwszym globalnym ambasadorem marki firmy Bauerfeind AG. Gwiazdę koszykówki i firmę Bauerfeind łączą wartości rodzinne i przywiązanie do tradycji, a także sportowa pasja. Dirk Nowitzki, który cenił produkty Bauerfeind jeszcze przed podjęciem współpracy, mówi: „Muszę móc polegać na swoim organizmie. Bauerfeind mi w tym pomaga. To produkty światowej klasy.”

Światowy partner sportowców

Kompetencje, wola sukcesu i duch zespołowy to wartości, które wspiera firma Bauerfeind. Najwyższej klasy sportowcy z całego świata zaufali wysokiej jakości produktów Bauerfeind. Również podczas igrzysk olimpijskich nie może zabraknąć produktów Bauerfeind. Od 2002 roku firma jest stałym dostawcą zaopatrzenia medycznego. Na początku oferowała swoje usługi z zakresu techniki ortopedii wyłącznie niemieckim sportowcom. Od 2010 roku Bauerfeind, jako partner poszczególnych komitetów organizacyjnych, zapewnia zaopatrzenie ortopedyczne reprezentacjom wszystkich krajów biorących udział w igrzyskach. Ostatnio Bauerfeind zaopatrywał sportowców na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 roku.